Penetrasyon (Sızma) Testi

Günümüz tehdit vektörlerinin reaktif ve geleneksel güvenlik tedbirleri ile önlenemeyeceği bir döneme girdik. Artık ataklar bir kaç vektörü birden kullanabilir formda hem karmaşıklaştı, hemde hedefine özel olarak sadece sınırda alınabilecek önlemler ile durdurulamaz ve önceden çok zor tesbit edilebilir hal aldı. Dolayısı ile kurumların ve kişilerin değerli verileri, kimlik bilgileri, ürünleri, prestijleri ve hatta iş süreklilikleri zincirin her halkasında proaktif biçimde korunmak zorunda. Bu kapsamda güvenlik zincirinin her halkasında ; Endpoint Güvenliği, Log Yönetimi ve Korelasyonu (SIEM) , Vpn erişim formları, web/url filtreleme, DLP, Güvenlik Duvarı, IPS, Mobil Cihaz Yönetimi, Güvenli Dosya Transferi, Kimlik Yönetimi, Malware analizi, DoS Koruma, Anti Spam, WAF, Sandboxing, Bulut Güvenliği, Veritabanı Güvenliği çözümleri ve projeleri gerçekleştirmekteyiz.

Ayrıca tamamlayıcı yönde danışmanlık Hizmetleri kapsamında Zaafiyet Analizi / Zaafiyet Yönetimi, Penetrasyon Testi, web stress/yük testi, Ağ Güvenliği Denetimi, Firewall Analyzer raporlama, DNS Güvenliği, SSL Güvenliği, Bulut Güvenliği, Forensics ve Güvenlik Olayı analizi ve Müdahalesi Hizmetleri verebilmekteyiz.

Yine ayrıca önerilen çözüm ve projeleri pekiştiren nitelikte Güvenlik Farkındalığı, Siber Saldırılar ile Mücadele, Tehdit İstihbaratı, Güvenli Telsiz Ağlar, Mobil Cihaz Güvenliği vb talebe ve hedef kitleye özel biçimde şekilendirdiğimiz eğitimleri sunabilmekteyiz.

Leave a reply